İrlanda

Gerekli Evraklar 
Tüm Vize Kategorileri için Gerekli Belgeler

İrlanda’ya giriş tarihinden itibaren en az alti ay geçerlilik süresine sahip pasaport. Pasaport 10 yıldan uzun süre geçerli olamaz. Süresi uzatılmış pasaportlar kabul edilmeyecektir. Vizenin basılacağı boş bir sayfanızın olması gerekmektedir. 
 

Bütün evraklar İngilizce olarak veya yeminli tercüman tarafından çevirilmiş nüshasıyla birlikte sunulmalıdır. İstenen evrakların tümü bir set orijinal ve iki set fotokopi olmak üzere, üç set halinde ibraz edilmelidir.Ayrıca Turistik ve Ticari başvurularda onaylı hotel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu istenmektedir.

Diğer Bilgiler:
18 yaşının altındaki bir çocuğun seyahat edeceği durumlarda her iki ebeveynin izni gereklidir. Eğer çocuk bir ebeveyni ile seyahat edecekse, diğer ebeveynin de izni gereklidir. Ebeveynler tarafından imzalan muvafakatname, izin veren ebeveynin imzasını gösteren pasaportunun ya da nüfus kağıdının bir fotokopisi ile teslim edilmelidir. Eğer çocuğun vesayetinin tamamı bir ebeveyne ait ise, çocuğun vesayetinin kendine verildiğini gösteren mahkeme kararı gösterilmelidir.

Başvuru evraklarının yanısıra ek olarak da başvuru sahiplerinden konsololuğa hitaben el yazısı ile yazılmış,imzalanmış vize talep dilekçesi istenmektedir.

Turistik vize: Bu tür vize kategorisi turistik ve/veya aile-akraba ziyareti amaçla seyahat içinidir.

Ticari vize: Bu tür vize kategorisi iş amaçlı seyahat ve resmi seyahat içinidir.

Konferans ve Seminer : Bu tür vize kategorisi İrlanda’da konferans ve seminer içinidir.